Jak szybko sprzedać mieszkanie? 5 najlepszych sposobów

Trendy na rynku nieruchomości zmieniają się tak szybko, że czasami zaskakuje to właścicieli mieszkań chcących jak najszybciej spieniężyć swój majątek. Jeśli trafi się na niekorzystny czas, to z błyskawicznej sprzedaży nic nie wyjdzie – zamiast tego będziemy mieli do czynienia z klasycznym zjawiskiem sprzedawania mieszkania przez wiele miesięcy. Można tego dość łatwo uniknąć, ale nigdy niskim kosztem. Poznaj 5 najlepszych sposobów na to, jak szybko sprzedać mieszkanie.

  1. Obniżka ceny – najprostszy, ale jednocześnie najbardziej bolesny sposób. Jeśli zaoferujesz cenę wyraźnie niższą niż średnia dla okolicy, to możesz mieć pewność, że zainteresowanie będzie duże. Zaczną się zgłaszać pośrednicy nieruchomości i osoby żyjące z wyszukiwania okazji na rynku nieruchomości. Jeśli zależy Ci na ekspresowej sprzedaży, bo np. masz poważne kłopoty finansowe, to obniżka ceny jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.
  2. Skorzystaj z pomocy dobrego pośrednika – szybka sprzedaż mieszkania będzie o wiele łatwiejsza, jeśli tematem zajmie się specjalista. Biura nieruchomości mają stałą listę klientów, dla których wyszukują ciekawe propozycje na rynku. Jeśli zażądasz rozsądnej ceny za swoje mieszkanie, pośrednik nie będzie mieć problemów z jego szybką sprzedażą.
  3. Zorganizuj dzień otwarty – im więcej osób obejrzy Twoje mieszkanie, tym większa szansa, że ktoś zdecyduje się na jego zakup. Dzień otwarty to świetny sposób na zwiększenie zainteresowania swoim lokalem. Daj ogłoszenie w lokalnej prasie, na Facebooku, rozwieś ulotki w okolicy. Przygotuj jakiś skromny poczęstunek i przede wszystkim doskonale przygotuj mieszkanie do oględzin – musi być idealnie czyste, wolne od gratów, a najlepiej jeszcze delikatnie odświeżone.
  4. Zadbaj o świetne ogłoszenie – chodzi o jego treść. Musisz się do tego przyłożyć, dzięki czemu potencjalny klient już po przeczytaniu ogłoszenia będzie przekonany, że musi obejrzeć to mieszkanie. Pamiętaj, że najważniejsze jest wskazanie kluczowych korzyści z nabycia danej nieruchomości: np. idealne miejsce dla młodych rodziców (bo bliskość przedszkoli i szkół), atrakcyjna okolica (bo parki i świeże powietrze), bezpieczeństwo (bo blisko do posterunku policji). Dobre ogłoszenie to podstawa!
  5. Nie zapomnij o zdjęciach! - jeśli chcesz naprawdę ekspresowo sprzedać mieszkanie, to nie kalkuluj i zainwestuj w profesjonalną sesję zdjęciową wnętrza. Fotograf specjalizujący się w wykonywaniu zdjęć nieruchomości będzie wiedział, jak pokazać Twoje mieszkanie, by wyglądało na o wiele droższe. W takie zdjęcia zdecydowanie warto zainwestować, bo gwarantują one zwiększenie zainteresowania lokalem.

Pamiętaj, że te sposoby są bardzo skuteczne również dlatego, że ich zastosowanie odbije się na stanie Twojego portfela. Jednak w przypadku chęci szybkiej sprzedaży mieszkania nie da się niestety uniknąć dodatkowych kosztów.

Zobacz komentarze

Polecane

Dyskusja

Soluma2017-modul-gora2
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.