Bierzesz ślub? Bądź mężczyzną i zaangażuj się w przygotowania!

Organizacja ślubu to typowo kobieca domena (zauważ, że w zawodzie wedding plannera pracują niemal wyłącznie panie), co jednak wcale nie zwalnia Cię z obowiązku odciążenia narzeczonej. Jeśli nie chcesz, aby w dniu ślubu padała na twarz ze zmęczenia, musisz jej trochę pomóc. Spokojnie, nikt nie każe Ci biegać po kwiaciarniach i załatwiać słodkich różowych zaproszeń. Możesz się przydać w bardziej „męskich” sprawach.

Zorganizuj samochód, który zawiezie Was do ślubu

Na pewno lubisz auta, a już szczególnie „wypasione”, które najlepiej pasują do uroczystości ślubnej. Weź to na siebie i poszukaj samochodu na ten wyjątkowy dzień. Jest to dość czasochłonne zadanie, bo firmy wynajmujące efektowne auta mają duże obłożenie i terminy zarezerwowane nawet na 2 lata do przodu!

Jeśli jednocześnie chcesz obniżyć koszt organizacji ślubu, wykaż się kreatywnością i poszukaj fajnego auta wśród znajomych czy w rodzinie. A może to wcale nie musi być samochód, ale np. zabytkowy motocykl czy... tandem?

Negocjacje cenowe

Chcesz pokazać, że jesteś prawdziwym facetem, który potrafi wszystko załatwić? Weź na swoje barki negocjacje z firmami, które współorganizują Wasz ślub i wesele. Masz duże pole do popisu, bo przecież samo wynajęcie sali wiąże się z wydatkiem rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Poproś narzeczoną o wskazanie miejsc i firm, których oferty najbardziej jej odpowiadają, a następnie osobiście skontaktuj się z nimi i przystąp do negocjacji cenowych. 100 złotych tu, 200 złotych tam i uzbiera się naprawdę niezła sumka, która zostanie Wam w budżecie!

Logistyka

Jeśli odwiedzą Was goście z dalekich stron, to z pewnością warto zapewnić im nocleg. Bardzo miłym udogodnieniem będzie również zorganizowanie transportu dla weselników, którzy dzięki temu nie będą musieli zostawiać swoich samochodów przed salą czy hotelem, a później po nie wracać. To idealna działka dla Ciebie!

Poszukaj dogodnie położonego hotelu oraz firmy, która wynajmie bus. Jeśli weselników będzie niewielu, możesz również skorzystać  z opcji wynajęcia prywatnego kierowcy, który będzie do dyspozycji gości przez całą noc.

Sporządzenie listy gości i przydzielenie im miejsc przy stole

To zadanie wymaga dobrego planowania i myślenia strategicznego, a te cechy zwykle przypisuje się mężczyznom. Wykaż się! Zrób listę gości, których koniecznie trzeba zaprosić na ślub i wesele, a następnie skonsultuj gotowy zestaw z narzeczoną.

Z gotową listą możesz już przystąpić do przydzielenia gościom miejsc przy stole – to odpowiedzialne zadanie, bo jak wiesz, w rodzinie panują różne sympatie i antypatie.

Nie zapomnij również o zrobieniu narzeczonej, a wkrótce żonie, przyjemnej niespodzianki. Przygotowania do ślubu będą dla niej o wiele bardziej męczące niż dla Ciebie, dlatego spróbuj zorganizować jakiś romantyczny weekend lub dłuższą wycieczkę w ramach podróży poślubnej.

Zobacz komentarze

Polecane

Dyskusja

Soluma2017-modul-gora2
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.