Chcesz zostać ojcem? Zacznij od poprawienia jakości swoich plemników!

Coraz więcej facetów przyznaje się do tego, że mają trudności z poczęciem dziecka. Problem zaczyna przybierać na wadze wraz z wiekiem, gdy obserwujesz, jak Twoi koledzy od dawna cieszą się własnymi pociechami, a Tobie jakoś nie wychodzi. „Wina” może leżeć zarówno po stronie Twojej, jak i partnerki. W przypadku mężczyzn często źródłem problemu jest niska jakość plemników. Sprawdź, jak ją poprawić, zanim zdecydujesz się na specjalistyczne leczenie.

Dieta bogata w antyoksydanty

Antyoksydanty mają za zadanie zwalczanie wolnych rodników, które są bezpośrednią przyczyną powstawania nowotworów, chorób sercowych, alergii, spadku odporności oraz cukrzycy. Mają również wpływ na sprawność plemników, zwiększając ich ruchliwość oraz wpływając na ich ilość w ejakulacie. Niestety, większość z nas stosuje dietę ubogą w antyoksydanty, czego skutkiem jest właśnie spadek jakości spermy.

Aby temu przeciwdziałać konieczne jest wzbogacenie diety o produkty będące naturalnym źródłem antyoksydantów, w tym: szpinak, cytrusy, oleje roślinne, zieloną herbatę, kukurydzę, pomidory czy... czerwone wino. Antyoksydantami są bowiem witaminy C i E, flawonoidy, cynk, mangan, selen czy koenzym Q10.

Zmiana trybu życia

Masz stresującą pracę? Pora znaleźć zdrowe ujście dla złych emocji. Koniecznie zacznij uprawiać sport. Ruch nie tylko rozładowuje stres, ale też wpływa na ogólną poprawę kondycji organizmu, co bezpośrednio przekłada się na jakość pożycia seksualnego i płodność.

Uwaga!

Jeśli planujesz poczęcie dziecka, lepiej zrezygnuj z jazdy na rowerze. Wybierz natomiast bieganie, pływanie lub siłownię.

Dlaczego należy unikać jazdy na rowerze? Ponieważ nacisk ze strony siodełka powoduje wzrost temperatury w mosznie, a tym samym zmniejszenie produkcji plemników. Z tego samego powodu koniecznie zrezygnuj z trzymania laptopa na kolanach i noszenia telefonu komórkowego w kieszeni spodni. Zamiast obcisłych slipów noś luźniejsze bokserki.

Odstaw używki

Palenie, nadużywanie alkoholu, przesadzanie ze słodyczami i kawą – to wszystko negatywnie odbija się na Twojej płodności, dlatego planując poczęcie dziecka koniecznie odstaw wszelkie używki lub przynajmniej znacząco je ogranicz. Zamiast kawy możesz pić zieloną herbatę, która także dostarczy Ci energii, a przy okazji jest znacznie zdrowsza.

Jeśli mimo stosowania się do tych zasad w ciągu roku nie uda Ci się począć dziecka, zgłoś się wraz z partnerką do lekarza. Specjalistyczne badania, w tym jakości ejakulatu, pozwolą określić przyczynę problemu i rozpocząć leczenie.

Zobacz komentarze

Polecane

Dyskusja

  • Iwona

    Staraliśmy się z mężem o dziecko 13 miesięcy. Po tym okresie każdy z nas zrobił badania. Niby wszystko ok. zalecenia od lekarza mniej stresu i wakacje. Ale my poszliśmy krok dalej i zmieniliśmy dietę, wprowadziliśmy właśnie antyoksydanty (suplement diety z witaminą c w zupełności starczyła) i pozytywne nastawienie. po 5 miesiącach upragnione dwie kreski!Dzisiaj nasz synek ma już dwa lata. powodzenia!

  • Gość

    Dbanie o swój organizm i ochrona przed stresem antyoksydacyjnym powinien być dla każdego jednym z priorytetów. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani i myślenie o tym co dobre, a co złe dla zdrowia spada na dalsze tory, stąd warto posiłkować się pewnymi suplementami

Soluma2017-modul-gora2
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.