Difalia, czyli podwójne męskie „szczęście”

Piotr Kowalczyk
15.09.2017

Penis to dla większości mężczyzn powód do dumy. To właśnie ta część ciała odpowiada za największe życiowe przyjemności. Zdarzyło Ci się kiedykolwiek w żarcie powiedziałeś, że chciałbyś mieć dwa penisy? W takim razie poniższa informacja Cię zaskoczy. Na świecie żyją mężczyźni z difalią, czyli właśnie podwójnym członkiem. Niestety, nie jest to dla nich powód do radości, a wręcz przeciwnie.

Czym jest difalia?

Difalia, z łaciny diphallia, to bardzo rzadka choroba. Wystarczy napisać, że w Stanach Zjednoczonych lekarze diagnozują ją u zaledwie 1 na 5,5 miliona mężczyzn. Na całym świecie żyje około 100 panów cierpiących na to schorzenie. Tak, cierpiących, bo podwójny penis wcale nie oznacza podwójnego szczęścia.

Difalia to choroba genetyczna, która wykształca się u płodu już na samym początku ciąży. Bardzo często dochodzi do podwojenia wielu narządów, poza penisem także: nerek, kończyn, odbytu. U dzieci dotkniętych chorobą notuje się bardzo wysoki współczynnik śmiertelności – zdecydowana większość umiera albo w łonie matki, albo tuż po urodzeniu.

Życie z difalią

Chłopcy, którym udało się przeżyć okres płodowy, mają szansę na w miarę normalne funkcjonowanie. Wiele zależy tutaj jednak od stopnia zaawansowania choroby i tego, czy istnieje możliwość przeprowadzenia operacji usunięcia „nadprogramowych” narządów (szczególnie dotyczy to kończyn).

Prawdziwe problemy zaczynają się jednak na etapie dojrzewania i w momencie, gdy młody mężczyzna rozpoczyna życie seksualne. Jest narażony na obelgi, odrzucenie przez znajomych, a wreszcie na brak akceptacji ze strony kobiet.

Co dwa penisy, to nie jeden?

Podwójny penis może wydawać się prawdziwym skarbem, jednak niewiele pań po ujrzeniu takiego „okazu” zachowa stoicki spokój. Difalia jest chorobą praktycznie nieznaną, dlatego mężczyzna może zostać posądzony np. o poddanie się perwersyjnej operacji plastycznej.

Chłopcy cierpiący na difalię zwykle pozostają pod opieką psychologiczną. Choroba jest przyczyną wstydu, unikania rozbierania się przy innych, może nawet powodować poważne trudności w załatwianiu swoich potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych.

Wracając do życia seksualnego. Ono także jest utrudnione, głównie z powodu niechęci kobiet do współżycia z mężczyzną dotkniętym tą chorobą. Często obserwowane są również problemy z erekcją wynikające z silnego stresu i strachu przed odrzuceniem.

Zanim więc ponownie pomyślisz sobie, jak fajnie byłoby mieć dwa penisy, przypomnij sobie o difalii i... ciesz się tym, czego nie masz w nadmiarze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie