Nie masz czasu na ćwiczenia? Wypróbuj ten najprostszy sposób na fajną sylwetkę!

Rośnie Ci brzuszek? Jazda na rowerze jest coraz bardziej męcząca? Miewasz problemy w łóżku? To wyraźne sygnały, że czas najwyższy zadbać o formę! Oczywiście możesz na to odpowiedzieć klasycznym: „nie mam czasu”, ale to tylko wymówka. Nie musisz tracić połowy dnia na ćwiczenia, aby wyglądać i czuć się o wiele lepiej. Proponujemy Ci zwykłe spacery, które są niesamowicie skutecznym treningiem praktycznie dla każdego.

Dlaczego warto spacerować?

Ponieważ jest to najbardziej naturalna dla człowieka forma aktywności. Mogą się na nią zdecydować nawet osoby bardzo otyłe, chore, dla których inne sporty są niedostępne. Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie zaleca, aby każdy z nas codziennie robił około 10.000 kroków. To magiczna liczba, która ma nam zagwarantować zdrowie, dobrą kondycję i świetne samopoczucie. 10.000 kroków to mniej więcej 6-8 kilometrów.

Spacerowanie jest łatwe, przyjemne, nie wymaga ponoszenia żadnych inwestycji, można je uprawiać z bliskimi czy z psem. Same plusy. Jednak w pewnym momencie zwykły spacer przestanie przynosić spektakularne rezultaty i zaczniesz potrzebować czegoś więcej.

Jak zwiększyć efektywność spacerów?

Przede wszystkim musimy zacząć od prawidłowej postawy. Jeśli spacerujesz przygarbiony i wpatrzony w ekran smartfona, to zapomnij o dobrych efektach. Musisz być wyprostowany, pewny siebie, patrzący idealnie na wprost. Taka postawa pozwoli zaktywizować wszystkie partie mięśni biorące udział w procesie chodzenia.

Gdy zwykłe spacerowanie równym tempem będzie już dla Ciebie błahostką, spróbuj podkręcić tempo. Sam się przekonasz, że po kilku tygodniach będziesz już niemal truchtać, a to jest idealny moment, aby zacząć spacerowanie z interwałami. Polega to na tym, aby na zmianę iść, truchtać i biec sprintem. W ten sposób bardzo przyspieszysz spalanie tkanki tłuszczowej i szybko zauważysz efekty treningu.

Bardziej wymagający teren i kijki

Gdy spacery po osiedlu zaczną Cię już nudzić, przenieś się w inny teren – może to być las, mogą nieużytki, łąki, pagórki. Jest to bardzo fajny sposób na urozmaicenie treningu, a także przyjemne spędzenie wolnego czasu i poznanie okolicy. Pamiętaj przy tym o odpowiednim obuwiu trekkingowym, które będzie chronić stopy i stawy przed kontuzją.

Świetnym pomysłem będzie także sięgnięcie po kijki spacerowe i uprawianie nordic walking. Ten sport zrobił w naszym kraju prawdziwą furorę i wcale nie jest zarezerwowany tylko dla starszych pań. Spróbuj, a przekonasz się, że bez wielkiego wysiłku, jeżdżenia na siłownię i drżenia w zimnej wodzie basenowej, możesz osiągnąć bardzo dobre efekty!

Zobacz komentarze

Polecane

Dyskusja

Soluma2017-modul-gora2
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.