TOP 6 kobiecych czynności, których nie boi się dziś żaden prawdziwy facet

Czasy się zmieniają – to truizm, którego jednak nie zawsze jesteśmy w pełni świadomi. Wystarczy cofnąć się o dwa pokolenia wstecz, aby dojść do wniosku, że ówcześni i współcześni faceci mieliby ze sobą bardzo niewiele wspólnego. I to akurat dobrze świadczy o tych drugich! Mężczyźni nie mają dziś problemu z wykonywaniem czynności, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu uchodziły za rdzennie kobiece. Oto nasz ranking TOP 6 takich zachowań.

  1. Sprzątanie – kiedyś wszystko było jasne. Jak w domu panował nieporządek, była to wina leniwej kobiety. Dziś faceci stają już na wysokości zadania i dzielnie wspierają swoje partnerki w sprzątaniu mieszkania czy domu. Prawdziwy mężczyzna nie ma problemu z wzięciem mopa w dłonie i doprowadzeniem podłogi do stanu absolutnego lśnienia. Brawo my!
  2. Opieka nad dzieckiem – nie chodzi tutaj o zabawę, bo to robili już nasi dziadkowie. Współczesny facet spokojnie radzi sobie jednak z takimi czynnościami, jak karmienie, przewijanie, usypianie, czytanie na dobranoc, kąpanie, chodzenie do lekarza, a nawet podawanie lekarstw.
  3. Chodzenie do kosmetyczki – gdyby powiedzieć naszym dziadkom, że faceci będą chodzić do „babskich salonów”, to pewnie uznaliby nas za wariatów. Tymczasem coraz mniej mężczyzn wstydzi się korzystać z usług gabinetów kosmetycznych. Doskonale wiemy, że zadbany wygląd to ważny element wizerunku biznesowego i prywatnego.
  4. Chodzenie do specjalistów – mamy tutaj na myśli lekarzy różnych specjalizacji. Dla współczesnych mężczyzn dbanie o swoje zdrowie nareszcie przestało być tematem tabu i powodem do wstydu. Prawdziwy facet nie boi się wizyty u urologa, onkologa, kardiologa, a nawet psychologa.
  5. Oszczędzanie – zawsze było domeną kobiet, które musiały mądrze gospodarować pieniędzmi przyniesionymi do domu przez mężczyzn. Dziś panuje tutaj całkowite równouprawnienie. Panie także pracują, czasami nawet zarabiają lepiej od partnerów. Mężczyźni natomiast mocno zainteresowali się rozsądnym budowaniem budżetu domowego i myślą o bezpieczeństwie finansowym swojej rodziny.
  6. Gotowanie – choć praktycznie od zawsze najlepszymi szefami kuchni byli mężczyźni, to w domowych kuchniach niepodzielnie rządziły kobiety. Obecnie bardzo różnie z tym bywa i jest wielu gotujących facetów, którym stanie przy garach sprawia przyjemność. To kolejny dowód na to, jak ważne we współczesnym społeczeństwie jest dzielenie się obowiązkami domowymi.

Będziemy szczerzy: jeśli nie wykonujesz żadnej z tych czynności, to coś jest z Tobą nie tak i czas najwyższy poważnie się nad tym zastanowić. Bądź facetem na miarę XXI wieku – to żaden wstyd!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

WWW za 299 zł netto

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.