Nie ulegaj magii zdjęcia. Dlaczego tkaniny obiciowe należy obejrzeć przed zakupem? 5 podstawowych powodów

Już co drugi Polak robi zakupy przez Internet. Wśród młodych ludzi sklepy online cieszą się jeszcze większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić – kupując w sieci oszczędzamy mnóstwo czasu, nierzadko pieniędzy, możemy zapoznać się z różnymi ofertami w ciągu dosłowni kilku chwil. Są jednak produkty, których przez Internet kupować się nie powinno. Należą do nich bez wątpienia tkaniny obiciowe. W ich przypadku bowiem kluczowe są względy użytkowe, których bez oglądania „na żywo” nie jesteśmy w stanie ocenić.

Przygotowaliśmy dla Was 5 powodów, dla których tkaniny obiciowe powinniście kupować wyłącznie w sklepach i hurtowniach stacjonarnych.

  1. Zdjęcie to... tylko zdjęcie – w Internecie można pokazać wszystko, nawet zdjęcie, które faktycznie przedstawia zupełnie inną tkaninę. Oczywiście dobrej klasy sklepy nie pozwalają sobie na tego typu sztuczki, jednak nie da się zmienić faktu, że korzystając z sieci nie jesteśmy w stanie dotknąć wybranego materiału. Nie wiemy więc, jak on się prezentuje w rzeczywistości.
  2. Tkaninę trzeba ocenić samodzielnie – szczególnie dotyczy to osób, które niekoniecznie orientują się w branży tapicerskiej czy włókienniczej. Wielu z nas może się przecież wydawać, że nubuk i zamsz to ten sam materiał, a w rzeczywistości prezentują się one zupełnie inaczej.
  3. Odcień tkaniny może wyglądać zupełnie inaczej – pamiętajmy, że zdjęcia robione są najczęściej z użyciem lampy błyskowej, co w naturalny sposób przekłamuje kolorystykę. Jest to bardzo ważne w przypadku tkanin syntetycznych, np. eko skóry. Ta barwiona na czerwono w rzeczywistości może bardziej wpadać w kolor bordowy, a na zdjęciu wyglądać o wiele jaśniej. Nie ma sensu ryzykować, że dotrze do nas materiał w kolorze, który nam się nie spodoba i nijak nie będzie pasował do naszego wnętrza.
  4. Miły w dotyku – czy aby na pewno? - na to, czy tkaninę przyjemnie się dotyka, wpływ ma kilka czynników, przede wszystkim jej chwyt. Im jest on bardziej miękki, tym milszy jest dla naszej skóry. Nie da się jednak tego określić „na odległość”. Wyobraźmy sobie, że zamawiamy tkaninę – według zapewnień sprzedawcy – o miękkim chwycie, która w rzeczywistości nie spełnia naszych oczekiwań w tym względzie. Jej użytkowanie będzie więc dla nas rozczarowujące.
  5. Jakość najlepiej jest ocenić osobiście – w przypadku zakupu tkanin obiciowych, ale także wszelkich innych użytkowych, jednym z kluczowych kryteriów wyboru jest jakość. Trudno jest obiektywnie ją ocenić za pośrednictwem zdjęcia, nawet bardzo dokładnego. Będąc w sklepie czy hurtowni mamy możliwość naocznego przekonania się, jaką fakturę ma materiał, jak został wykrojony, wykończony i zafarbowany. Łatwo ocenimy jego elastyczność, grubość i sposób układania się. Wówczas będziemy w 100% pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

To wszystko nie oznacza oczywiście, że Internet nie może być dla nas źródłem inspiracji i wiedzy na temat wszelkich tkanin. Nie zastąpi jednak klasycznego zapoznania się z wybranym produktem. Przynajmniej do czasu, aż ktoś nie opatentuje wirtualnego dotyku.

Zobacz komentarze

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Kategoria

Soluma2017-modul-gora2
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.