Tkaniny lakierowane – świetny pomysł na efekt WOW

Powszechnie uważa się, że najbardziej elegancka jest matowa faktura materiału. Problem w tym, że taki wygląd butów, torebek czy oklein introligatorskich stał się po prostu nudny i zbyt powszechny. Mamy znakomitą propozycję dla tych, którzy chcą się wyróżniać i znacznie zwiększyć rozpoznawalność swoich produktów. To tkaniny lakierowane, które można wykorzystać do produkcji wielu rzeczy, także bardzo eleganckich.

Na czym polega lakierowanie tkanin?

Lakierowanie tkanin syntetycznych, czyli materiałów powlekanych, to nic innego, jak nałożenie na nie specjalnej folii. Dzięki niej zyskujemy fantastyczny wygląd przypominający lakierowanie. Dostępne są przeróżne folie nadające materiałowi inny efekt wizualny:

  • folie lustrzane
  • folie perłowe
  • folie fluorescencyjne

Te pierwsze dostępne są w największej gamie kolorystycznej, dlatego z reguły są też najchętniej stosowane. Jednak prawdziwe cudeńka możemy osiągnąć sięgając po folię fluorescencyjną – wówczas tkanina prezentuje się niesamowicie barwnie. Jest to zatem idealny wybór dla producentów, którzy chcą zdobyć rynek w oparciu o rozpoznawalność swoich produktów. W przypadku folii fluorescencyjnej mamy do wyboru głównie bardzo odważne kolory, jaskrawe i optymistyczne.

Folia perłowa z kolei nadaje materiałowi powlekanemu bardzo ekskluzywnego wyglądu. Świetnie sprawdzi się w przypadku obuwia i torebek dedykowanych paniom stawiającym na sznyt i elegancję.

Szerokie zastosowanie

Tkaniny lakierowane są wykorzystywane w wielu branżach, jednak głównie można je spotkać w katalogach producentów obuwia i kaletników. To jeden z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych trendów. Lakier znakomicie sprawdza się w przypadku torebek, które natychmiast zyskują zupełnie inny wygląd i po prostu prezentują się bardziej okazale. Nie bez znaczenia dla wielu pań jest także fakt, że taka połyskująca torebka – wykonana przecież z materiału powlekanego – wydaje się być droższa niż w rzeczywistości.

Jeśli chodzi o obuwie, to lakier w postaci folii nakładanej na tkaninę syntetyczną także znacznie poprawia wygląd produktu. Obuwie prezentuje się pięknie, bardzo wyróżnia osobę je noszącą. Taki sposób wykończenia powierzchni butów jest szczególnie popularny w przypadku obuwia na specjalne okazje.

Pamiętaj o jakości

Wiele pań obawia się noszenia butów lakierowanych, które – jak powszechnie się sądzi – są bardziej podatne na zniszczenie. To prawda, ubytki w lakierze są natychmiast widoczne, dlatego producenci powinni przede wszystkim stawiać na jakość materiału pokrytego folią.

Liczy się tutaj baza wyjściowa, czyli sama tkanina. Z reguły powinna ona mieć grubość około 1,2mm, co gwarantuje odpowiednią wytrzymałość materiału i samej folii. Tylko wybrane kolory (żółty w przypadku lakieru fluorescencyjnego) są dostępne na cieńszym nośniku o grubości ok. 0,8mm.

Tkaniny lakierowane są zatem prostym sposobem na natychmiastowe wyróżnienie produktów kaletniczych czy obuwniczych. Jeśli nie będziemy eksperymentować z jakością (samego materiału i folii), to z pewnością zostanie to docenione przez klientów.

Zobacz również tkaniny lakierowane w naszej ofercie: http://karismapoland.com/oferta/k,70,tkaniny-obuwnicze-i-kaletnicze/c,73,tkaniny-lakierowane

Zobacz komentarze

Polecane

Dyskusja

Kategoria

Soluma2017-modul-gora2
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.