Muzycy bez twarzy, czyli 6 gwiazd ukrywających się za maskami

Ich postępowanie w dzisiejszych czasach może się wydać absurdalne. W końcu większość muzyków – szczególnie z niższej półki – robi wszystko, aby ich twarze nie znikały z okładek magazynów i portali internetowych. Ci artyści wybrali inną drogę i najważniejszym elementem swojego wizerunku uczynili fakt, że szeroka publiczność nie wie, jak naprawdę wyglądają. Poznaj 6 najsłynniejszych muzyków bez twarzy.

  1. Daft Punk – francuski duet od wielu lat utrzymuje się na szczycie w gronie artystów muzyki elektronicznej. Nawet jeśli nie znasz ich dokonań, to z pewnością kojarzysz dwóch facetów oficjalnie występujących wyłącznie w... hełmach. Panowie tłumaczą, że w ten sposób chcą bawić się konwencją zacierania granicy między rzeczywistością, a fikcją.
  2. Slipknot – amerykańska grupa nu metalowa jest na scenie od ponad 20 lat, ale jej członkowie do tej pory nie ujawnili publiczności swoich prawdziwych twarzy. Kapela zawsze występuje w charakterystycznych, przerażających maskach, które stały się równie ważnym elementem ich scenicznej osobowości, co muzyka.
  3. Gorillaz – ciekawostką związaną z tym zespołem jest fakt, że realnie on po prostu... nie istnieje. Gorillaz to projekt wirtualny, który stworzyli muzyk i rysownik wspierani przez byłych członków zespołu The Clash. Kapela doczekała się nawet wzmianki w Księdze Rekordów Guinnessa, gdzie widnieje jako najpopularniejszy na świecie wirtualny zespół. Image zespołu tworzą komiksowe postaci przypominające małpy.
  4. Bokka – teraz coś z polskiego podwórka. Bokka to jeden z najciekawszych projektów muzycznych w naszym kraju, do którego nikt oficjalnie się nie przyznaje. Muzycy występują w maskach, a podczas koncertów są także zasłonięci ekranami. Publiczność podejrzewa, że w składzie Bokki jest m.in. Dawid Podsiadło.
  5. Kiss – kultowa kapela lat 80. jest doskonale znana wszystkim, nawet bardzo młodym ludziom, którzy nigdy jej nie słuchali. Kiss zasłynęli bowiem tym, że zawsze występowali mocno wymalowani. W ten sposób po wielu latach członków tej legendarnej grupy wciąż nie da się rozpoznać na ulicy.
  6. Sia – wokalistka jest jedną z najoryginalniejszych artystek współczesnej muzyki popularnej, przynajmniej jeśli chodzi o image. Cechą szczególną piosenkarki jest bowiem jej fryzura – równo przycięte włosy blond zasłaniające całą twarz. Sia tłumaczy, że nie zależy jej na popularności, a jedynie na promowaniu swojej muzyki. Dlatego na koncertach najczęściej występuje odwrócona do publiczności plecami.

Artyści ukrywający się za maskami mają jedną zasadniczą przewagę nad kolegami po fachu. Osiągnęli sukces dzięki swoim dokonaniom muzycznym, a nie ładnym buziom czy kolejnym operacjom plastycznym.

Zobacz komentarze

Polecane

Dyskusja

Soluma2017-modul-gora2
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.