Masz mało pieniędzy? Na tych 5 rzeczach i tak nie oszczędzaj!

Jak głosi mądre powiedzenie: biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy. Wiemy jednak, jak to w życiu bywa. Gdy brakuje pieniędzy, trudno jest się zmusić do wydania ich na coś markowego, wręcz luksusowego. Uznajemy takie rzeczy za zbytek i znów kupujemy taniochę, nie do końca zdając sobie sprawę, że w ten sposób marnotrawimy pieniądze. Są po prostu takie rzeczy, na których oszczędzać się nie powinno, bo mogą posłużyć wiele lat (a czasami całe życie). Oto 5 najlepszych przykładów.

  1. Dobry garnitur – każdy mężczyzna powinien mieć w szafie przynajmniej jeden garnitur. Jeśli nie masz za dużo pieniędzy, wydaj je mądrze i spraw sobie garnitur szyty na miarę, z bardzo dobrego materiału i w uniwersalnym kolorze granatowym. Piękny garnitur przyda Ci się wielokrotnie. Dzięki niemu będziesz wyglądać na człowieka sukcesu i pewnego siebie, a to może być bezcenne np. podczas szukania lepiej płatnej pracy.
  2. Eleganckie buty – kosztują dużo, bo minimum 300 złotych, ale są to dobrze wydane pieniądze. Piękne, skórzane buty przydadzą się w niejednej sytuacji: od rozmowy o pracę po wesele. Pamiętaj, że ludzie oceniają innych po wyglądzie butów, dlatego zadbaj, aby w szczególnych chwilach mieć na nogach coś ładnego, wysokiej jakości i zadbanego.
  3. Instalacje domowe – szczególnie elektryczna i hydrauliczna. Oszczędzanie na elementach wchodzących w skład tych instalacji praktycznie zawsze bardzo źle się kończy. Nie dość, że właściciel będzie się męczyć z ciągłymi awariami, to jeszcze są to awarie stwarzające duże zagrożenie – w tym dla sąsiadów. Tutaj nie ma o czym dyskutować: oszczędzanie na hydraulice i elektryce to zły pomysł.
  4. Perfumy i inne kosmetyki – kupowanie tanich środków higienicznych i zapachowych jest nierozsądne, ponieważ to jawne igranie ze swoim zdrowiem. Takie produkty uczulają, podrażniają, nie wspominając już o tym, że fatalnie pachną (a właściwie śmierdzą). Efekt jest taki, że więcej wydasz na wizyty u dermatologa i maść niż zaoszczędzisz. Lepiej jest kupić kosmetyki bardzo dobrej jakości i używać ich w rozsądnych ilościach.
  5. Sprzęt gospodarstwa domowego – tanie urządzenia AGD mają wspólną cechę: nie do końca spełniają oczekiwania użytkowników i psują się z dużą częstotliwością. Oba scenariusze są mało przyjemne, dlatego zachęcamy Cię do głębszego sięgnięcia do portfela. Warto nawet wziąć sprzęt na raty, ale dzięki temu mieć pewność, że wybiera się urządzenie markowe, objęte uczciwymi warunkami gwarancji. Pamiętaj też, że awaria np. pralki nie jest tylko Twoim problemem, ale też problemem Twoich sąsiadów z dołu.

Chcesz oszczędzać? Bardzo dobrze! Ale nigdy nie rób tego kosztem tych rzeczy, bo to się zwyczajnie na dłuższą metę nie opłaca.

Polecane

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.