Gry są za drogie? Kupuj je taniej! Poznaj 5 najlepszych sposobów

Piotr Kowalczyk
12.06.2017

Każdy gracz doskonale wie, że na kupowanie każdej nowości pojawiającej się na rynku, stać tylko nielicznych. Gry w dniu premiery (a często i wiele tygodni po niej) są bardzo drogie i rzadko kosztują mniej niż 200 złotych. Co ma zatem zrobić gracz, który nie może sobie pozwolić na taki wydatek, a nie chce rezygnować ze swojego hobby? Nie – odpowiedzią nie jest piracenie. Znamy 5 znacznie lepszych i legalnych sposobów na to, aby kupować gry taniej!

  1. Kupuj starsze gry – branża gier jest tak płodna, że na pewno jest wiele tytułów, w które jeszcze nie udało Ci się zagrać. To często świetne produkcje, które po 2-3 latach od premiery, można kupić dosłownie za grosze. Sprawdź w porównywarkach cenowych, na aukcjach internetowych czy w dyskontach, gdzie czasami pojawiają się oferty gier.
  2. Kupuj używane gry – to świetna opcja dla graczy konsolowych, ponieważ pecetowcy, niestety, mają bardzo ograniczone możliwości dzielenia się grami (z powodu nastania ery dystrybucji cyfrowej). Jeśli masz konsolę i chcesz zagrać w nowy tytuł, poszukaj oferty na aukcji internetowej. Wielu graczy chce odzyskać część wydanych pieniędzy i chętnie sprzedaje gry za połowę ceny. To dobry interes.
  3. Kupuj gry w wersjach cyfrowych – dystrybucja cyfrowa ma swoje plusy i minusy, ale nie można jej odmówić jednego: pozwala upolować niesamowite okazje. Gry sprzedawane w wersji cyfrowej (czyli w formie klucza aktywowanego na koncie np. Steam czy Origin), są z reguły o wiele tańsze niż te pudełkowe. Jeśli więc nie jesteś kolekcjonerem i nie zależy Ci szczególnie na tym, aby opakowanie stało dumnie na półce, celuj w gry z dystrybucji cyfrowej.
  4. Fajne promocje – pojawiają się regularnie i czasami naprawdę pozytywnie zaskakują. Informacji na temat najlepszych promocji szukaj w Internecie, a konkretnie na stronach dla fanów gier: jeden z najlepszych adresów w polskiej sieci to oczywiście Łowcy Gier. Na spektakularne promocje można trafić najczęściej w momencie, gdy pojawia się nowa odsłona gry lub jej wydanie specjalne, kolekcjonerskie.
  5. Kupuj klucze z zagranicznych serwisów – jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się trafić na serwis G2A, to na pewno zauważyłeś, że ceny gier są tam znacznie niższe niż w naszym kraju. Jak to możliwe? Serwis, a właściwie jego użytkownicy, oferują klucze cyfrowe do gier kupione w swoich krajach. Ponieważ ceny np. w Rosji bywają o wiele niższe niż w Polsce, zakup takiego klucza jest bardzo opłacalny. Oczywiście wcześniej musisz sprawdzić, czy producent nie zastosował blokady regionalnej oraz czy gra jest dostępna w wersji polskojęzycznej.

Tych 5 prostych sposobów pozwoli Ci być aktywnym graczem i kontynuować swoją pasję bez wydawania na nią majątku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie