Jaki tablet dla kobiety? 5 najważniejszych szczegółów

Tytuł może brzmieć szowinistycznie, ale nie taki był zamysł. Choć na rynku nowoczesnych technologii od dawna panuje równouprawnienie, to nie oszukujmy się: wiele pań nie interesuje się nowinkami, specyfikacjami i recenzjami. Kobiety są praktyczne i chcą dostać gotowe rozwiązanie, możliwie najlepiej dopasowane do ich potrzeb. W przypadku tabletu może być z tym problem, bo urządzeń jest tak dużo, że trudno będzie wybrać coś „na szybko”. Dlatego stworzyliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jak wybrać tablet dla kobiety zwracając uwagę na 5 ważnych szczegółów.

  1. Rozmiar ekranu – wydaje się, że dla większości kobiet optymalna przekątna wynosi 7 cali. To o wiele więcej niż w przypadku smartfona, ale wciąż na tyle mało, by można było wygodnie trzymać urządzenie w dłoniach i obsługiwać przy pomocy kciuków. Kobiety mają mniejsze dłonie, dlatego ogromne tablety nie są dla nich poręczne.
  2. Rozdzielczość ekranu – kobiety mają w zwyczaju korzystać ze smartfona w różnych nietypowych sytuacjach, np. w kuchni podczas gotowania. Dlatego jakość wyświetlanego obrazu, a szczególnie tekstu, ma dla nich kluczowe znaczenie. Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać: warto od razu zainwestować w tablet z ekranem Full HD 1920x1080 p.
  3. Szkło – tablet dla kobiety koniecznie powinien mieć ekran pokryty szkłem Gorilla Glass. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: panie w większości noszą długie paznokcie i pierścionki, a więc mogą bardzo łatwo porysować powierzchnię ekranu. Poza tym używanie tabletu w kuchni czy podczas ćwiczeń naraża urządzenie na upadek z większej wysokości – ekran z Gorilla Glass jest bardziej odporny na pęknięcie.
  4. Łatwa obsługa – kobiety zwykle w mniejszym stopniu interesują się technologiami i dla nich ważne jest, aby tablet był gotowy do pracy od razu po wyjęciu go z opakowania. Dlatego świetnym pomysłem może być postawienie na urządzenie pracujące pod dyktando systemu iOS, który jest banalnie prosty w obsłudze. Jeśli jednak przyszła właścicielka jest przyzwyczajona do Androida, lepszym wyborem będzie tablet z tym właśnie systemem.
  5. Moduł LTE – panie korzystają z tabletu głównie dla rozrywki oraz robienia zakupów online – potwierdzają to badania konsumenckie. Dlatego tablet powinien dawać możliwość korzystania z Internetu także poza zasięgiem sieci WiFi. Jeśli posiadaczka mieszka w dużym mieście, lepiej wybrać urządzenie z modułem LTE. Tam, gdzie nie ma dostępu do tak szybkiej sieci, wystarczy moduł 3G.

Nie zapominajmy też o bardzo ważnym dla każdej kobiety aspekcie: wyglądzie. Tablet dla pani powinien być bardzo estetyczny (najlepiej biały) i uzupełniony o wysokiej jakości etui chroniące obudowę i ekran przed zniszczeniem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

WWW za 299 zł netto

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.