Tablet do grania – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jeszcze kilka lat temu granie kojarzyło się nam z komputerem i konsolą. Czasy się jednak szybko zmieniają i obecnie najwięcej nowych tytułów powstaje na platformy mobilne, czyli tablety i smartfony. Granie na tych drugich nadal nie jest zbyt komfortowe. Tablet, dzięki dużemu ekranowi, jest pod tym względem znacznie wygodniejszy. Pytanie tylko, jaki tablet do grania wybrać? Koniecznie zwróć uwagę na tych 5 elementów.

  1. Pamięć wewnętrzna – gry mobilne zajmują coraz więcej miejsca, niektóre nawet 1 GB! W tym kontekście trudno oczekiwać, że tablet oferujący np. 8 czy 16 GB pamięci wewnętrznej zadowoli gracza. Lepiej jest od razu zainwestować w urządzenie z 64 lub nawet 128 GB pamięci. Odpadnie konieczność dokupienia w przyszłości zewnętrznej karty.
  2. Pamięć RAM – oczywiście tablet nigdy nie dorówna wydajnością pecetowi czy konsoli, co jednak nie oznacza, że można całkowicie zbagatelizować jego podzespoły. Im więcej pamięci RAM, tym stabilniej będzie pracować urządzenie, szczególnie po uruchomieniu kilku aplikacji. Takim przyzwoitym minimum są dziś 2 GB pamięci RAM.
  3. Procesor – nie ma się nad czym rozwodzić. Do grania potrzebny jest procesor wielordzeniowy (minimum 2 rdzenie) i wysoko taktowany (przynajmniej 1,2 Ghz). Gry mobilne są coraz bardziej wymagające, dlatego rozsądne będzie zainwestowanie w wydajne urządzenie, które posłuży przez kilka lat. Pamiętajmy, że tabletów się praktycznie nie rozbudowuje.
  4. Poręczność – dobry tablet do gier musi mieć oczywiście spory ekran (przynajmniej 8 cali), ale jednocześnie powinien być cienki i lekki. Chodzi o to, aby dłonie nie męczyły się podczas dłuższej rozgrywki. Na pewno przyda się też pewny chwyt, dlatego warto rozejrzeć się za urządzeniem, które oferuje gumowane plecki.
  5. Ekran – o przekątnej już pisaliśmy, ale warto również wspomnieć o innych parametrach ekranu. Tablet dla gracza powinien być wyposażony w matrycę Full HD lub przynajmniej HD. Najlepsze wrażenia i komfort grania zapewni ekran AMOLED lub Retina, choć nie należy przekreślać IPS. Nie ma oczywiście co liczyć na prędkość odświeżania taką, jaką oferują monitory zewnętrzne, ale pewne standardy powinny zostać zachowane. Słaby ekran utrudnia granie, a tym samym niweczy całą ideę tabletu dla gracza.

Oczywiście wiele spośród tysięcy gier mobilnych ma minimalne wymagania i da się je uruchomić na praktycznie każdym współczesnym sprzęcie. Jeśli jednak gracz chce spróbować bardziej zaawansowanej rozgrywki, pozostaje mu znalezienie dla siebie wydajniejszego tabletu. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże Ci w dokonaniu wyboru.

Polecane

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.