Niebezpieczne atrakcje turystyczne – dwa razy się zastanów, zanim je wykupisz

Nie wszyscy turyści zadowalają się słońcem, plażami i ciepłą wodą w morzu. Rośnie grupa poszukiwaczy mocniejszych wrażeń. Z myślą o nich w praktycznie każdym zakątku świata powstają niebezpieczne atrakcje. Pół biedy, jeśli organizuje je fachowa, doświadczona firma. Gorzej, gdy turyści przy wyborze usługi kierują się wyłącznie kryterium ceny. To zwykłe proszenie się o kłopoty! Które atrakcje można uznać za szczególnie niebezpieczne? Przeczytaj.

Rafting

Jest to standardowa atrakcja w każdym popularnym wśród turystów miejscu, które ma dostęp do rwącej rzeki. Na rafting można się udać w Indonezji, Tajlandii, Bośni, Czarnogórze, Hiszpanii, USA czy w większości krajów Ameryki Południowej.

Ta rozrywka dostarcza ogromnych emocji i niezapomnianych przeżyć, ale może też być skrajnie niebezpieczna. Normą jest oferowanie raftingu przez firmy, które oszczędzają na bezpieczeństwie turystów, m.in. zapewniają stare kamizelki czy połatane pontony.

Safari

Być w Kenii, Botswanie czy RPA i nie wybrać się na safari? Trudno to sobie wyobrazić! Każdy turysta odwiedzający te afrykańskie kraje chce zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Safari jest kapitalnym przeżyciem, pod warunkiem jednak, że organizuje je profesjonalna firma, a turyści ściśle stosują się do poleceń przewodnika.

Niestety, mnożą się przypadki organizowania safari przez amatorów, co stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla uczestników wyprawy. Warto wiedzieć, że każdego roku afrykańskie lwy zabijają około 100 osób, w tym właśnie turystów.

Lot ze spadochronem

Nie chodzi tutaj o klasyczny skok z wysokości, ale o standardową atrakcję oferowaną na każdej popularnej wśród turystów plaży na świecie. Żądny wrażeń klient wsiada do motorówki, obsługa zakłada mu spadochron, który po osiągnięciu odpowiedniej prędkości zaczyna unosić delikwenta nad taflą morza czy oceanu. Wygląda to imponująco, szczególnie z perspektywy tego, który jest na górze.

Warto jednak wiedzieć, że ta atrakcja jest dość niebezpieczna, bo notorycznie zdarzają się wypadki. Wpadnięcie do wody z wysokości kilkunastu metrów jest bardzo bolesne i może się skończyć kalectwem, a nawet śmiercią.

Wiele osób szuka mocnych przeżyć podczas urlopu, bo gwałtowny napływ adrenaliny pozwala oczyścić głowę. Wszystko jest dla ludzi, ale pamiętaj, by korzystać z takich atrakcji wyłącznie pod opieką doświadczonej, profesjonalnej firmy. Zawsze sprawdź uprawnienia organizatora i nie daj się skusić podejrzanie niską ceną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Mod- www-za 299zl
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.