Wielkanoc przy stole to nuda? Pomyśl o atrakcyjnym wyjeździe

Czasy się zmieniają, a jednym z dowodów na potwierdzenie tego truizmu jest rosnąca popularność spędzania tradycyjnych świąt pod palmami. Coraz więcej Polaków decyduje się spędzić świąteczny czas w ciepłych krajach. Jest to świetny sposób na wykorzystanie układu kalendarza i podładowanie baterii. O ile wyjazdy w okresie Bożego Narodzenia nie są jeszcze nagminne, o tyle biura podróży nie mają problemów ze sprzedażą terminów wielkanocnych. Szukasz inspiracji? Oto najciekawsze i relatywnie niedrogie kierunki.

Oman

Popularność tego do niedawna kompletnie nieznanego kierunku jest coraz większa. Oman kusi wysokim poziomem bezpieczeństwa, znakomitymi plażami i luksusowymi hotelami, a to wszystko nie jest wcale takie drogie, jak mogłoby się wydawać. Na przełomie marca i kwietnia w Omanie panują znośne temperatury – to właściwie ostatni moment przed wakacjami, by odwiedzić ten kraj i nie umęczyć się w ponad 40-stopniowym upale.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Także ciekawa, choć już dobrze znana propozycja. Zjednoczone Emiraty Arabskie uchodzą za idealną alternatywę dla Egiptu. Jest tam znacznie bezpieczniej, a poziom usług turystycznych jest o wiele wyższy. Oczywiście wyjazd do samego Dubaju będzie drogi, jednak biura oferują także wczasy w miejscowościach położonych kilkadziesiąt kilometrów od „stolicy przepychu” – tam jest znacznie taniej, a wciąż dostatecznie luksusowo.

Kenia

Jeszcze kilkanaście lat temu dostępna tylko dla majętnych, dziś staje się jednym z tańszych egzotycznych kierunków w ofercie biur podróży. Do Kenii na wczasy all inclusive można pojechać już za 3500-4000 złotych za 9 dni, co dla wielu osób nie stanowi dużego problemu. W okresie Wielkanocy w tym afrykańskim kraju panują znakomite warunki pogodowe. Szczególnie polecamy wybrzeże Mombasy z przepięknymi plażami nad Oceanem Indyjskim.

Majorka

To propozycja dla tych, którzy nie chcą się ruszać poza Europę i mają ograniczony budżet. Przełom marca i kwietnia to czas, gdy na Majorce jest już znacznie cieplej niż w Polsce. Temperatury potrafią grubo przekraczać 20 stopni Celsjusza. Atutem jest to, że mówimy o okresie przed sezonem, kiedy to ceny są naprawdę atrakcyjne i nie ma tłumów. To świetna okazja, by poznać uroki Majorki bez towarzystwa tysięcy innych turystów.

Costa del Sol

„Słoneczne wybrzeże” wczesną wiosną jest znakomitym wyborem dla każdego, kto chce poznać uroki południa Hiszpanii i uniknąć dzikich tłumów. W okresie wielkanocnym jest tam już dostatecznie ciepło. O kąpielach w morzu raczej można zapomnieć, jednak w zamian mamy możliwość zwiedzenia np. przepięknej Sewilli i nie zamęczenia się w upale. Zachęcają również bardzo atrakcyjne ceny – na Costa del Sol można dolecieć z Polski korzystając z oferty tanich linii lotniczych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Mod- www-za 299zl
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.