Jakich błędów powinnaś unikać kupując buty?

Modne buty to skarb i wie o tym każda kobieta. Większość z nas ma w swojej szafie co najmniej kilka par obuwia na różne okazje, a i tak zawsze przychodzi taki moment w roku, gdy kategorycznie ogłaszamy: czas kupić nowe buty! Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, co doskonale widać na ulicach. Panie mają problem z prawidłowym dobieraniem butów do stylizacji i jest to często efekt popełniania klasycznych błędów już na etapie kupowania obuwia. Czego powinnaś unikać? Podpowiadamy.

Zły rozmiar

Nawet jeśli wydaje Ci się, że but leży na stopie całkiem nieźle, to daj sobie trochę czasu na przekonanie się, czy tak jest naprawdę. Załóż drugi but i pospaceruj po sklepie. Sprawdź, czy buty nie obcierają, nie zsuwają się ze stóp podczas chodzenia, nie cisną. To bardzo ważne, ponieważ buty muszą być przede wszystkim wygodne. Nie kieruj się magicznym myśleniem, że obuwie się „ułoży”.

Trik!

Do sklepu z butami udaj się po południu lub wieczorem, ale nigdy rano! Pod koniec dnia Twoje stopy są lekko opuchnięte, dlatego może się okazać, że będziesz potrzebować delikatnie większego rozmiaru.

Pamiętaj również, aby przymierzać buty w tych skarpetkach, które będziesz później do nich zakładać. Jeśli mają to być kozaki, zabierz do sklepu grubszą skarpetkę. Jeśli balerinki czy szpilki – sięgnij po najcieńszą skarpetkę, jaką masz w domu lub skorzystaj ze stopek sklepowych.

Pośpiech

Buty mają być przede wszystkim ładne, ale wybierając je warto też kierować się odrobiną zdrowego rozsądku. Nie podejmuj spontanicznych decyzji! Zastanów się, czy para, która wpadła Ci w oko, na pewno będzie pasować do Twojego stylu? Czy jesteś gotowa zmienić go z powodu butów?

Gdy już jakieś buty naprawdę wpadną Ci w oko, poproś sprzedawczynię o ich odłożenie na kilkanaście minut. Przespaceruj się po galerii i spokojnie przemyśl zakup (zwłaszcza jeśli wiąże się z wydaniem kilkuset złotych).

Kupowanie wielu par tanich butów

To błąd, który popełnia wiele z nas. Zarobki Polaków wciąż nie są na tyle wysokie, aby każda dziewczyna mogła sobie pozwolić na zakup kilku par świetnych butów w ciągu roku. Jednak wybieranie bardzo taniego, wręcz tandetnego obuwia, nie jest dobrym pomysłem. Takie buty szybko się niszczą, poci się w nich stopa, a ich niską cenę widać nawet z dużej odległości.

Jeśli więc masz ograniczony budżet, wydawaj pieniądze rozważnie. Odłóż większą sumę i kup jedną, ale porządną parę butów, które będą dobrze pasować do kilku stylizacji. Takie obuwie posłuży Ci kilka sezonów i zawsze będziesz wyglądać w nim świetnie!

Zobacz komentarze

Polecane

Dyskusja

Soluma2017-modul-gora2
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.