Masz konsolę PlayStation 4? 5 akcesoriów, które warto do niej dokupić

Można bez cienia przesady napisać, że konsole do gier trafiły już pod strzechy. Jeszcze kilkanaście lat temu był to sprzęt niedostępny dla przeciętnie zarabiającego Kowalskiego, a dziś jest zupełnie inaczej. Za około 1000-1200 złotych można kupić nową konsolę PlayStation 4, często w zestawie z grami. To wystarczy na sam początek, jednak z czasem graczowi zacznie czegoś brakować. Na szczęście rynek akcesoriów do PlayStation 4 jest bardzo bogaty. Wymieniamy 5 rzeczy, które zdecydowanie warto kupić.

  1. Dodatkowy pad – w zestawie z konsolą zwykle jest tylko jeden pad DualShock 4. To oczywiście wystarczy dla jednego gracza, ale pamiętajmy, że jedną z najpopularniejszych gier konsolowych świata jest seria Fifa – w tę najlepiej się gra we dwójkę na dwóch padach. DualShock 4 nie jest tani, bo regularna cena przekracza 200 złotych, dlatego kupując konsolę warto jest polować na promocyjny zestaw zawierający dwa pady.
  2. PlayStation VR – technologia wirtualnej rzeczywistości jest jeszcze mocno niedopracowana i nie zdobyła sobie szerszej popularności, ale jeśli ktoś ma być blisko wprowadzenia jej na salony, to bez wątpienia jest to Sony. PlayStation VR to prawdopodobniej najbardziej rozwinięty projekt VR na rynku. Jeśli Cię stać, kup sobie zestaw do wirtualnej rozrywki, bo pojawia się coraz więcej gier świetnie wykorzystujących tę technologię.
  3. PlayStation Move – doskonale znana technologia umożliwiająca sterowanie swoją postacią w grze przy pomocy gestów. Move nigdy nie było tak dobre jak Kinect z Xboxa, ale to wciąż bardzo przyjemna rozrywka – w dodatku o wiele tańsza niż VR. Jest tylko jeden problem – producenci gier najwyraźniej zapomnieli, że ktoś jeszcze kupuje kontrolery Move i nowych tytułów obsługujących tę technologię jest jak na lekarstwo.
  4. Kierownica – jeśli lubisz gry motorowe, to taka kierownica wydaje się być zakupem wręcz obowiązkowym. Kontroler DualShock 4 jest wygodny i fajnie sprawdza się w wielu tytułach, ale sterowanie samochodem przy jego pomocy nie jest zbyt komfortowe i precyzyjne. Niestety, dobrej jakości kierownica do konsoli kosztuje sporo – trzeba się liczyć z wydatkiem co najmniej kilkuset (powyżej 500) złotych, a jeśli miałyby do tego dojść pedały i drążek zmiany biegów, cena przekroczy 1000 złotych.
  5. Zestaw słuchawkowy – must have dla gracza, który lubi rozgrywki sieciowe. Mikrofon umożliwi komunikację z innymi graczami i aktywne uczestniczenie w społeczności fanów danej gry. Z kolei słuchawki uchronią przed niepokojącymi dźwiękami pozostałych domowników, co jest szczególnie ważne w nocy.

Wartość wszystkich tych akcesoriów przekroczy cenę samej konsoli (i to znacznie), dlatego dobrze się zastanów, co jest Ci naprawdę potrzebne do zwiększenia komfortu grania.

Polecane

Dyskusja

Soluma2017-modul-gora2
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.